2024-11-15 02:42:40

Amikor anyósom megtudta, hogy van egy másik lakásom, oda akart költözni. De mondtam a férjemnek, hogy nem fogom megoldani az édesanyja lakásproblémáit. Most az anyósom nem áll szóba velem, és hálátlannak tart.

anyos8adf006a689ef wm

 

32 éves vagyok. Az első házasságom gyorsan szétesett, nem tudtam megbirkózni a mindennapi élettel. A második házasságomhoz sikeres karrierrel és két lakással álltam hozzá. Az egyiket magam kerestem meg, és jól felújítottam, a másikat, egy kis egyszobás lakást a nagymamám hagyta rám örökségként.

Úgy terveztem, hogy kiadom, András pedig az anyukájával lakott egy kis házban. Korábban az anyjával és a bátyjával élt egy lakásban, de aztán a bátyja családot alapított, és úgy döntöttek, hogy hazaköltöznek. A ház felújításra és folyamatos beruházásra szorult.

Így ment ez: amit megkerestek, azt a házba fektették, egyszer beázott a tető, egyszer megfagyott a fal… Amikor Andrzej és én találkoztunk, azonnal kialakultak közöttünk az érzelmek. A kapcsolat gyorsan fejlődött, András beköltözött hozzám a dolgokkal. Nem volt esküvőnk, csak polgári esküvőnk volt.

Gyermeket vártam. A karrierem lejtmenetbe került, én pedig hozzászoktam az önállósághoz, és kibéreltem a második lakásomat. És itt kezdett el minket gyakran látogatni az anyósom. És a beszélgetésekben mindig ugyanaz a gondolat merült fel, hogy nehéz neki egyedül élni a házban.

Amikor még a fiával élt, ő gondozta a telket és felújította a házat, de most már nem boldogul. Kezdetben az anyósom javasolta, hogy költözzünk hozzá, ő segítene a babával, és együtt felújítanánk a házat.

Idilli életet festett a házában, kilépsz a házból – minden virágzik. Ez nem ugyanaz, mint egy doboz egy panelablakkal. És a gyereknek milyen jó lesz. Rájöttem, hogy ez az ajánlat nem lelkesít, ezért más taktikát választottam: “Segíts nekem szegény, szerencsétlen, beteg, egyedül ebben a házban, akire senkinek sincs szüksége”.

Egészségesnek tűnt, és én, mint mindig, most sem tartottam helyénvalónak, hogy beleszóljak anya és fia kapcsolatába és a tulajdonukba. De egyszer azt javasoltam anyósomnak, hogy adja el a házat, és vegyen egy lakást, az kevesebb gondot okozna.

De az anyós sértődötten azt mondta: “Nem mindenkinek van lehetősége lakást venni, keveset adnak egy házért, egy lakásra nincs elég pénz.”

És hirtelen csengetnek: kinyitom – a küszöbön a férj az anyjával. Anyós boldog, társaságában tortával. Leültünk teázni, és az anyós elárulta: “Andrew és én arra gondoltunk, mi lenne, ha beköltöznék az egyszobás lakásotokba. Közelebb lesz hozzátok, én meg eljönnék vigyázni az unokámra, és nekem is nehéz egyedül otthon. És a házam olyan lesz számunkra, mint egy telek.”

Anyósom elvárta, hogy őszintén üdvözöljem a javaslatát. De szavaira elszállt belőlem az étvágy. Felálltam, és udvariasan csak annyit mondtam: “De amint az ajtó becsukódott az anyósom mögött, megpróbáltam világosan elmagyarázni Andrew-nak az álláspontomat:

“Mindent megértek, anyám idős ember, de van két felnőtt fia, akik közül az egyik a lakásában lakik, miért nekem kellene megoldanom anyád lakásproblémáit?” Szó, ami szó, Andrew megsértődött:

“Akkor milyen család vagyunk, ha mindenkinek megvan a maga problémája?” Anyósom pedig megsértődött rám. Most azt hiszi, hogy hálátlan vagyok, és állandóan a férjemet uszítja ellenem. És őszintén szólva nem értem, hogy mit csináltam rosszul.